Aptamil 2, 400g

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/90952/image_1920?unique=d03926e

1,530.00 L 1530.0 ALL 1,700.00 L

1,416.67 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

   • APTAMIL PRONUTRA ADVANCE  2 – Formulë qumështi.

   •  Ajo është e përgatitur posaçërisht për të mbështetur nevojat nutricionale në rritje  të vogëlushit tuaj nga 6-12 muaj.  

   • Aptamil 2 është i përshtatshëm për bebe mbi 6 muaj dhe përdoret si pjesë e një diete të balancuar e të larmishme.

    Ingridientët:

    • Përzierje unike prebiotikësh (scGOS/lcFOS) dhe postbiotikësh (HMO 3”GL);
    • LCPUFA (zinxhir i gjate acidesh yndyrore shumëfishe të pangopura);
    • proteina;
    • vitamina;
    • antioksidantë;
    • hekur;
    • kalcium dhe minerale të domosdoshme për rritjen e shëndetshme të bebes (në sasitë dhe raportet e rekomanduara).
    • Alergjenë: qumështi, peshku, soja.
   • Perdorimi:
    1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet.
    2.Zjeni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° dhe matni sasine e ujit qe duhet
    (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar.
    3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster.
    4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas udhezimeve.
    5.Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda.
    6.Ftojeni ne uje te rrjedhshem.Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). 

   • Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore.