Dermedic Hydrain3 Peeling Enzimatik, 50ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89133/image_1920?unique=011b6e1

3,375.00 L 3375.0 ALL 3,750.00 L

3,125.00 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Peeling enzimatik nga Dermedic Hidrain3, falë përbërsve të saj me ujë termal, kompleksin e acideve AHA dhe L-arginine (6%), acid hyaluronic, urea, glycerine,ndihmon në largimin e qelizave epidermale të vdekura.
  • Lehtëson absorbimin e produkteve të kujdesit të lëkurës
  • Nuk e bën lëkurën të thatë
  • Hipoallergjenike
  • Këshillohet të përdoret për lëkurat e ndjeshme, në të thatë.
  Përdorimi:
  1. Aplikoni një shtresë të  hollë peeling në fytyrë .
  2. Mbajeni në lëkurë për 15-20minuta, derisa të përthithet plotësisht. 
  3. Sygjerohet të përdoret njëherë në javë.
  4. Është e testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmik.