Dermedic Cicatopy Deep Nourishing Body Cream ,225ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89189/image_1920?unique=49c9c1d

1,665.00 L 1665.0 ALL 1,850.00 L

1,541.67 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Lëkura e thatë mund të vijë si pasojë e shumë  faktorëve dhe është shpesh e lidhur me dermatit atopik. 
  • Dermedic Linum Emolient Cicatopy, është krem rigjenerues , e cila mbron e barrierën lipidike të  lëkurës , ku mund të përdoret edhe  për trajtimin e lëkurave shumë të thata dhe alergjike, veçanërisht lëkurës që vuan nga dermatiti atopik. 
  • Përbërësi kryesor i të gjithë linjës së produktit është vaji i lirit, i cili ka veti anti-inflamatore, qetësuese, dhe gjithashtu  vitamin E, ekstrakt elbi, shkonoin, gjalpë Shea, vaj Argan, ku ushqejnë thellësisht trupin.
  • Ky kombinim ndihmon edhe në rikuperimin e thembrave të plasaritura.
  • Ajo përshpejton rigjenerimin e epidermës.

  Përdorimi :

  1. Aplikoni një sasi të vogël kremi dy herë në ditë.
  2. Masazhojeni butësisht. 
  3. Këshillohet të përdoret pas cdo larje.