Alta Natura Macrovyt B9 Acido Folico, 40 tableta

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89537/image_1920?unique=49c9c1d

729.00 L 729.0 ALL 810.00 L

675.00 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Vitamina B9 (acid folik) nga Alta Natura, Macrovyt,ndihmon në mbarëvajtjen e shtatëzanis  dhe kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe funksionin psikologjik.

  • Marrja shtesë e acidit folik rrit sasinë e folateve të nënës. Një sasi e ulët e folateve të nënës është një faktor rreziku për shfaqjen e problemeve në tubin nervor të fetusit.


  • Acidi folik së bashku me vitaminën B12, është i rëndësishëm për krijimin e qelizave të kuqe të gjakut. Deficenca e acidit folik mund të reduktojë aftësinë e qelizave të kuqe të gjakut për të transportuar oksigjenin, dhe quhet anemi makrocitike (anemi e qelizave të mëdha). Së bashku, këto dy vitamina ndihmojnë në mirë funksionimin e nervave.

   Acidi folik është thelbësor për krijimin e ADN-së (materialit gjenetik) brenda cdo qelize të trupit, duke lejuar secilën qelizë të replikohet në mënyrë perfekte.


  Përdorimi:

  1. Këshillohet 1 tabletë  në  ditë .
  2. Në  rast shtatëzanie , rekomandohen 2 tableta në  ditë larg vakteve të  ushqimit .