Caudalie Les Essentiels Hydratation

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/121839/image_1920?unique=f75308d

3,940.00 L 3940.0 ALL 3,940.00 L

3,283.33 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  Seti më i ri nga Caudalie, Vinosource .

  Seti përmban :

  1. Caudalie – Vinosource SOS Intense Moisturizing Cream (30 ml)
  2. Caudalie – Vinosource SOS Thirst – Quenching Serum 10ml
  3. Caudalie  Vinocource-Hydra Moisturizing Mask 15ml


  1.Caudalie – Vinosource SOS Intense Moisturizing Cream (30 ml)

  • Vinosource SOS Intense Moisturizing Cream është krem I cili mundëson hidratim lëkurës tuaj.
  • Përbërsit e saj prej vaj bori, ujë rrushi organik, Polifenolë, mundësojnë hidratimin intensive të lëkurës tuaj duke rikthyer elasticitetin.
  •  Ky krem arrin të pakësoj e skuqjet (shfaqjen e kapilarëve) duke I mbajtur nën kontroll , që mund të vijnë  si pasojë e ndryshimeve klimaterike. 

   

  2.Caudalie – Vinosource SOS Thirst – Quenching Serum 10ml

  • Serumi Vinosource S.O.S , depërton thellësisht në lëkurë ,falë formulès së përqëndruar , të pasur me ujë organic të rrushit dhe teksturës së hollë të saj
  •  Ky serum arrin të shpërndaj vazhdimisht ujë për të rivendosur ekuilibrin e hidratimit të lëkurës në mënyrë që ajo të ndihet e freskët dhe e butë.
  • Stimulon mekanizmat e brendshëm të hidratimit për të rikthyer nivelet optimale të tij. Lëkura e dehidratuar menjëherë ndihet e butë dhe e freskuar.


  3.Caudalie  Vinocource-Hydra Moisturizing Mask 15ml

  • Vinosource Hydra Moisturizing Mask e pasuruar me ujë të ekstraktuar nga rrushi, centella asiatica organike zbutëse dhe polifenole të rrushit, jep efekt antioksidues .
  • Aplikimi I kësaj maske mundëson hidratim dhe qetësim intensiv të lëkurës.
  •  E mbron për një kohë të gjatë nga dehidratimi lëkurën tuaj .


  Përdorimi:

  1.Caudalie – Vinosource SOS Intense Moisturizing Cream (30 ml)=> këshillohet të përdoret në mëngjes edhe në darkë, në zonën e fytyrës edhe qafës.Mund ta përdorni pas aplikimit të serumit .

  2.Caudalie – Vinosource SOS Thirst – Quenching Serum 10ml=> këshillohet të përdoret në mëngjes edhe në darkë, para aplikimit të kremit

  Lëreni të veprojë për pak minuta.

  3.Caudalie  Vinocource-Hydra Moisturizing Mask 15ml=> këshillohet të aplikohet dy herë në javë. Pas aplikimit të një shtrese të hollë, lëreni  për 5 deri në 10 minuta.Më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm.

  Janë të  testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmik.