La Roche-Posay Effaclar Duo (+) 40ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/110766/image_1920?unique=43f4503

0.00 L 0.0 ALL 2,600.00 L

2,166.67 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Effaclar Duo+

   • Zgjidhja e duhur për përkujdesjen e lëkurës me imperfeksione, lëkurës me tendencë akneike.
   • La Roche-Posay Effaclar Duo është një kujdes i plotë me një teksturë xhel-krem që kombinon disa përbërës aktivë për të vepruar në shenjat kryesore të lëkurës me papërsosmëri:
   • PROCERAD: shenja anti-ekskluzive të ceramidit të patentuar që veprojnë në rrjedhën e sipërme për të parandaluar shenjat e kuqe ose kafe.
   • MANOZA: promovon korrigjimin e papërsosmërive.
   • APF: ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit kutan të lëkurave me papërsosmëri.

   Këta përbërës shoqërohen me ujin termik të La Roche-Posay qetësues dhe anti-irritues për të zvogëluar skuqjen.

  Perdorimi:

  • Aplikojeni në gjithë fytyrën në mëngjes dhe në mbrëmje, pas larjes me Effaclar Mousse Gel. 
  •  Shmangni zonën rreth syve. 
  •  Aplikojeni përpara make-up-it. 
  • Mund të përdoret vetëm ose i shoqëruar me një hidratues.