Caudalie Vinopure Set Duo

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/121988/image_1920?unique=f75308d

4,700.00 L 4700.0 ALL 4,700.00 L

3,916.67 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  Kiti Caudalie Vinipure Duo , përbëhet nga Serumi me përmbajtje acid salicilik edhe  kremi fluid nga linja Vinopure.

   

  1)-Caudalie – Vinopure Blemish Control Infusion Serum 

  • Caudalie Vinopure Blemish Control Infusion Serum falë përbërësve të tij aktivë me origjinë natyrale është i përqendruar në acid natyror salicilik, polifenole rrushi dhe vajra esencialë organik.
  • Ky serum shtreson qelizat e vdekura të lëkurës dhe heq bllokimin e poreve për të parandaluar plasaritjet edhe strukturën e pabarabartë të lëkurës. Në këtë mënyrë tekstura e lëkurës rafinohet dhe poret ngushtohen.
  • Lëkura qëndron e butë dhe e ndritshme..Tekstura e lehtë e serumit shkrihet në kontaktin e lëkurës.
  • Është e testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmik.
  • Rekomandohet të përdoret për tipologjinë e lëkurave me tendencë akneike .

  Përdorimi

  1.  Këshillohet të përdoret si fillim larësi , toniku edhe më pas serumi .
  2. Pas aplikimit të serumit lijeni të veprojë disa minuta para se të vendosni kremin.
  3. Mund të zbatohet gjithashtu lokalisht në papërsosmëritë.
  4. Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje. 

  Kujdess!! Nëse lëkura është shumë e thatë pas aplikimit, kufizoni përdorimin në një herë në ditë. Shmangni në zonën e konturit të syve !!!

  .

   

  2)-Caudalie Vinopure Moisturizing Mattifying Fluid ,40 ml
  • Caudalie Vinopure Moisturizing Mattifying Fluid  është e pasuruar me hidrolate organike trëndafili, polifenole ,fara rrushi dhe vajra esencial organik .
  • Falë përbërjes së tij arrin të hidratoj dhe të redukoj njollat dhe pikat e zeza  , gjithashtu zvogëlon sasinë sebumit të tepërt, Ndihmon duke dhënë efekt mat mbi fytyre dhe lëkura rikthen menjëherë shkëlqimin dhe freskinë.
  •  Aromë e lehtë, 100% natyrale, falë koktejit të vajrave esencial që i jep një frymë freskie çdo aplikimi.Është e testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmik.
  • Rekomandohet të përdoret për tipologjinë e lëkurave me tendencë akneike .

  Përdorimi:

  1. Aplikohet  vetem ose pas vendosjes së serumit
  2. Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje.
  3. Kujdess!! Shmangni zonën e konturit të syve .