Dermedic Cicatopy Soothing Moisturising Cream ,50ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89122/image_1920?unique=49c9c1d

1,665.00 L 1665.0 ALL 1,850.00 L

1,541.67 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Lëkura e thatë mund të vijë si pasojë e shumë  faktorëve dhe është shpesh e lidhur me dermatit atopik. 
  • Dermedic Linum Eczema Prone Skin, është krem qetësues për mbrojtjen e barrierës lipidike të  lëkurës , ku mund të  përdoret edhe  për trajtimin e lëkurave shumë të thata dhe alergjike, veçanërisht lëkurës që vuan nga dermatiti atopik. 
  • Përbërësi kryesor i të gjithë linjës së produktit është vaji i lirit, i cili ka veti anti-inflamatore, qetësuese, dhe gjithashtu  omega 3, omega 6, omega 9, ekstrakt elbi, shkonoin, gjalpë Shea, vaj Argan.
  • Ajo përshpejton rigjenerimin e epidermës.

  Përdorimi :

  1. Aplikoni një sasi të vogël  kremi  në lëkurë  të  pastër.
  2. Përdoreni të paktën 2 herë në ditë.
  3. Këshillohet të përdoret në zonat e fytyrës.