Dermedic Baby Sunbrella SPF 50+ ,sun protection milk,  100ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89126/image_1920?unique=49c9c1d

2,331.90 L 2331.9 ALL 2,591.00 L

2,159.17 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Dermedic Baby Sunbrella  në formën e qumështit ,falë  niveleve mbrojtëse ,mundëson mbrojtjen  kundër rrezeve UVA, UVB, VL dhe IR.
  • Ky qumësht është formuluar specifikisht për mbrojtjen e lëkurës delikate të fëmijës.
  • Parandalon fotodermatozën, djegiet nga dielli dhe diskolorimet.
  • Përmirëson balancën e ujit në epidermë dhe e forcon atë.
  • Zbut irritimet.
  • Përmban një prekursor, të vitaminës D3, i cili nën ndikimin e rrezatimit UV, shndërrohet në vitaminën D3.
  • Tolerohet në mënyrë perfekte nga lëkura e ndjeshme e fëmijëve.
  • Nuk përmban ngjyrues.
  • Hipoalergjik.

  Përdorimi:

  • Këshillohet të përdoret në mëngjes përpara ekspozimit në diell.
  • Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.
  • Shamngni kontaktin në sy.
  • Është e testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmik.
  • Tundeni para perdorimit.