Dermedic Linum Emolient Baby Protective Cream, 50ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/90954/image_1920?unique=49c9c1d

1,350.00 L 1350.0 ALL 1,500.00 L

1,250.00 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Lëkura e thatë mund të vijë si pasojë e shumë  faktorëve dhe është shpesh e lidhur me dermatit atopik. 
  • Kremi Mbrojtës me SPF 15+ nga Dermedic Baby Atopy Prone Skin , mundëson mbrojtjen e lëkurës së fëmijës tuaj .
  • Përbërësi kryesor i të gjithë linjës së produktit është vaji i lirit, i cili ka veti anti-inflamatore, qetësuese, dhe gjithashtu  omega 3, omega 6, omega 9, ekstrakt elbi, shkonoin, gjalpë Shea, vaj Argan.
  • Hidraton intensivisht lëkurën.
  • E mbron nga rrezet UV
  • Përdoret që nga dita e parë e lindjes.

  Përdorimi:  

  1. Aplikojeni  butësisht kremin në fytyrë.
  2. Përsërisni aplikimin disa herë në ditë.