Dermedic Normacne Niacestre Hyaluron Ultra-moistursing Soothing Cream ,40ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89159/image_1920?unique=aff74e4

2,970.00 L 2970.0 ALL 3,300.00 L

2,750.00 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Dermedic – Normacne Ultra-Moisturizing Soothing Cream është kremi hidratues i përshtatshëm për lëkurat e kombinuara, e yndyrshme dhe me tendencë për akne.
  • Shpërthimet e akneve më së shpeshti shkaktohen nga prodhimi i tepërt i sebumit
  • Ky krem mundëson zvogëlimin e  shpërthimeve inflamatore të akneve
  • Arrin të ngushtoj poret e zmadhuara
  • Minimizon njollën e akneve
  • Hidraton intensivisht
  • Falë  përmbajtjes së saj me ujë termal ,niacinamide, acid hialuronik, Phytosqualane-squalane, Betaine, Glycerine + DubDiol ofron përmirësimin e elasticitetit të lëkurës si dhe forcon barrierën natyrore të epidermës.
  • Hipoalergjike

  Përdorimi:

  1. Këshillohet të përdoret në mëngjes, pas pastrimit të lëkurës tuaj.
  2. Lëreni për pak minuta në lëkurë sa të përthithet.
  3. Është e testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmik.
  4. Rekomandohet si kujdes shtesë i lëkurës gjatë trajtimeve retinoidike ose antibiotike.