Alta Natura Easy Akne Dermomousse ,200ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/99030/image_1920?unique=bd37e21

1,800.00 L 1800.0 ALL 2,000.00 L

1,666.67 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Larësi për fytyrë akneike mundëson pastriminduke hequr papastërtitë e lëkurës  dhe sebumin e tepërt.
  • Ribalancon pH-n e lëkurës
  • Zvogëlon njollat ​​dhe skuqjen.
  • Lufton pamjen me shkëlqim dhe parandalon depozitimin e baktereve, papastërtive dhe akumulimin e   sebumit.
  • Formuluar me ekstrakt Moringa, antioksidanti kryesor i larësit ka fuqi të lartë dekongjestive, me veti antibakteriale veçanërisht efektive për të reduktuar inflamacionin e shkaktuar nga aknet.Ofron zvogëlimin e njollave edhe skuqjen.
  • Ekstrakti Boldo, ndihmon në reduktimin e njollave  nga aknet.
  • Vitamin E, stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, rregullon sekretimin dhjamor.

  Përdorimi:

  1. Pompojeni dy herë shkumën në pëllëmbën e dorës tuaj , më pas vendoseni në lëkurë të lagur , mbyllni sytë dhe masazhojeni në fytyrë dhe qafë duke përdorur një lëvizje rrethore .
  2. Shpëlajeni me ujë të bollshëm dhe thani lëkurën tuaj.