Alta Natura Acerola ,30tab

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/90489/image_1920?unique=7f3f072

1,152.00 L 1152.0 ALL 1,280.00 L

1,066.67 L

Not Available For Sale

    This combination does not exist.

     Përshkrimi i produktit

    • Përbërësit aktivë që përmbahen në ekstraktin e thatë dhe në pluhurin e mikronizuar të Acerola, favorizojnë mbrojtjet natyrore organike. Ka veprim antioksidues dhe imunostimulues.

    • Acerola në kapsul është një produkt i përsosur për sezonin e dimrit: shumë i pasur me vitamin C, është në gjendje të luftojë në mënyrë efektive të gjitha ato sëmundje që lidhen me periudhën (ftohja, gripi, bronkiti). Gjithashtu kërkohet të merret nga duhanpirësit, përgjithësisht të duhanpirësit të cilët kanë mangësi të vitaminës C (pirja e duhanit, në fakt, do të thotë djegie e sasive të mëdha të vitaminës C), dhe nga ata që janë anemikë, pasi përmirëson thithjen e hekurit.

    • Gjithashtu mund të konsumohet edhe nga ata që duan të luftojnë ftohjet, gripin dhe çrregullimet e frymëmarrjes, për ata që janë anemikë dhe duan të përmirësojnë thithjen e hekurit.