Mustela Cradle cap cream ,40ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/90729/image_1920?unique=a6c2f64

0.00 L 0.0 ALL 1,530.00 L

1,275.00 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

   • Krustat e qumështit janë skuama lëkure të zakonshme tek bebet e sapolindura.
   •  Lëkura, akoma e pamaturuar e të sapolindurit përballet me shumë agresione të jashtme dhe mjedisore. 
   • Që nga ditët e para, lëkura e kokës (dhe / ose e ballit) të fëmijës mund të reagojë dhe të formojë koricka të vogla ngjyrë kafe. Këto krusta të qumështit nuk janë të lidhura me ushqyerjen e bebes, por me një sekretim të lartë të sebumit për të formuar një shtresë mbrojtëse në lëkurë.
   •  Krustat e qumështit mund të shkaktojnë ndjesi kruarjeje dhe diskomforti tek fëmija gjatë krijimit te tyre.
   •  Përkujdesja Soin Croûtes de lait Mustela është krijuar posaçërisht për lëkurën e të sapolindurve: qetëson dhe hidraton lëkurën e kokës për të larguar krustat e qumështit dhe kufizon rishfaqjen e tyre që nga dita e parë e lindjes.
   • Qetëson dhe zbut krustat e qumështit tek bebet dhe të porsalindurit. Eliminon skuamat dhe ndihmon në mbajtjen pastër të lëkurës së kokës që nga dita e parë e lindjes, duke përfshirë edhe neonatët.