Dermedic Capilarte Soothing Shampoo pH 5.5,300ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89171/image_1920?unique=49c9c1d

2,241.00 L 2241.0 ALL 2,490.00 L

2,075.00 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Dermedic Capilarte Soothing Shampoo, këshillohet të përdoret nga të  gjithë njerëzit, të cilët kanë probleme me hipersensitivitetin e skalpit edhe flokut .  
  • Nuk ndikon në ekuilibrin fiziologjik të mikrobiomës epidermike
  • Falë pH të përshtatshëm 5.5, mundëson qetësimin e pakësimin e ndjesisë së  vazhdueshme të kruarjes dhe të djegies.
  • Rigjeneron epidermat.
  Përdorimi:
  1. Aplikoni një sasi të vogël shampoje në duar dhe më pas në skalpin e lagur.
  2. Masazhoni butësisht flokët për të larguar të gjitha papastërtitë. 
  3. Mbajeni në flokë dhe skalp për të paktën 2 minuta . 
  4. Shpëlajeni me ujë.