Dermedic Capilarte Sebu-Balance ,300ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89197/image_1920?unique=49c9c1d

2,241.00 L 2241.0 ALL 2,490.00 L

2,075.00 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Shampoja Sebu-Balance nga Dermedic Capilarte  është ideale për rivendosjen e ekuilibrit të mikrobiomës në flokë të yndyrshëm. 
  • Normalizon prodhimin e sebumit dhe rikthen bio-ekuilibrin e flokëve. 
  • Zvogëlon shkallën e yndyrosjes së tyre .
  • Arrin të forcoj folikulat e flokëve duke stimuluar rritjen.
  • Qetëson inflamacionin, kruajtjen dhe acarimin. 
  • Rekomandohet për dermatitin seboroik dhe ekzemën seboroike të kokës. 
  • E përshtatshme për përdorim nga meshkujt dhe femrat.

  Përdorimi:

  1. Aplikoni një sasi të vogël shampoje në duar dhe më pas në skalpin e lagur.
  2. Masazhoni butësisht flokët për të larguar të gjitha papastërtitë. 
  3. Mbajeni në flokë dhe skalp për të paktën 2 minuta . 
  4. Shpëlajeni me ujë.