Alta Natura Aloe Vera Succo,1L

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/95055/image_1920?unique=49c9c1d

1,980.00 L 1980.0 ALL 2,200.00 L

1,833.33 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Lëngu i Aloe Verës përmban përbërës aktivë që nxisin një veprim zbutës dhe qetësues në sistemin e tretjes, ndihmojnë në pastrimin fiziologjik të trupit dhe janë të dobishëm për mirëqenien e fytit. 

  • Xheli përftohet duke prerë gjethet e freskëta. Ekstraktimi kryhet në kohën më të shkurtër të mundshme në temperatura të ulëta për të shmangur degradimin e përbërësve aktivë.

  • Përbërësi:Ujë, Aloe Vera (Aloe barbadensis Mill. xhel sincute) lëng i tharë në ngrirje USP 1:200. Konservues: acid citrik, sorbat kaliumi, benzoat natriumi.

  Përdorimi:

  Sugjerohet të merren 2 lugë (40 ml) për t'u holluar në ujë ose për t'u marrë ashtu siç është, në mëngjes dhe në mbrëmje. Pas hapjes ruhet në frigorifer dhe konsumohet brenda 15 ditëve. Shkundni mirë para përdorimit.