Alta Natura Easy Akne Dermocream,50ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/99029/image_1920?unique=761c2d2

2,808.00 L 2808.0 ALL 3,120.00 L

2,600.00 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Alta Natura Easy Akne Dermocream, mundëson  pastrimin e lëkurës tuaj.
  • Ky krem redukton dukshëm pikat e zeza dhe njëkohësisht freskon edhe qetëson lëkurën.
  • Falë përmbajtjes me vitaminë E, me një veprim të fortë antioksidant,  stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, e  rregullon sekretimin dhjamor,
  • Ai mbron lëkurën dhe ndihmon në reduktimin e prodhimit të sebumit të tepërt dhe papastërtive duke vepruar në ribalancimin e aktivitetit qelizor.
  • Ekstrakt Moringa, antioksidanti kryesor që përmban kremi , ofron  fuqi të lartë dekongjestive, me veti antibakteriale veçanërisht efektive për reduktimin e inflamacionit të shkaktuar nga aknet.
  • Gjithashtu edhe përmbajtja e ekstraktit të Boldos,  lufton formimin e njollave të shkaktuara nga aknet.
  • Këshillohet të përdoret tek lëkurat me tendencë akneike.

  Përdorimi:

  • Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje.
  • Masazhojeni butësisht  lëkurën tuaj .
  • Është e testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmik.