Caudalie Vinopure Set with Spot Solution

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/124701/image_1920?unique=f75308d

4,720.00 L 4720.0 ALL 4,720.00 L

3,933.33 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

   Kiti Caudalie Vinipure Duo , përbëhet nga Serumi me përmbajtje acid salicilik edhe  Spot Treatment.

    

   1)-Caudalie – Vinopure Blemish Control Infusion Serum 

   • Caudalie Vinopure Blemish Control Infusion Serum falë përbërësve të tij aktivë me origjinë natyrale është i përqendruar në acid natyror salicilik, polifenole rrushi dhe vajra esencialë organik.
   • Ky serum shtreson qelizat e vdekura të lëkurës dhe heq bllokimin e poreve për të parandaluar plasaritjet edhe strukturën e pabarabartë të lëkurës. Në këtë mënyrë tekstura e lëkurës rafinohet dhe poret ngushtohen.
   • Lëkura qëndron e butë dhe e ndritshme..Tekstura e lehtë e serumit shkrihet në kontaktin e lëkurës.
   • Është e testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmik.
   • Rekomandohet të përdoret për tipologjinë e lëkurave me tendencë akneike .

   Përdorimi

  1.  Këshillohet të përdoret si fillim larësi , toniku edhe më pas serumi .
  2. Pas aplikimit të serumit lijeni të veprojë disa minuta para se të vendosni kremin.
  3. Mund të zbatohet gjithashtu lokalisht në papërsosmëritë.
  4. Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje. 

  Kujdess!! Nëse lëkura është shumë e thatë pas aplikimit, kufizoni përdorimin në një herë në ditë. Shmangni në zonën e konturit të syve !!!


  2)-Caudalie – Vinopure Blemish Control Infusion Serum 

  • Vinopure Salicylic Pimples Stopper redukton dukshëm puçrrat e lokalizuara në 1 orë. 
  • Pastron, thahet dhe zvogëlon skuqjen falë strukturës së gjelbër të lehtë
  • . Formati i tij i vogël e lejon atë të merret kudo për kontakte gjatë gjithë ditës.
  • Formula:
   • 97% përbërës me origjinë natyrale
   • I testuar dermatologjikisht
   • Vegane
   • Acidi Salicilik Natyral : 100% i pastër dhe me origjinë natyrale. Ekstrakti i gjetheve të dimrit. Zhbllokon dukshëm poret dhe rafinon strukturën e lëkurës.
   • Niacinamidet : E njohur më mirë si vitamina B3, ajo redukton poret e zmadhuara dhe qetëson lëkurën.
   • Vaji esencial i pemës së çajit : 100% i pastër dhe me origjinë natyrale, ndihmon në pastrimin e papërsosmërive.

  Perdorimi :

  • Aplikoni Vinopure Salicylic Pimples Stopper direkt tek puçrrat në mëngjes dhe në mbrëmje, dhe në çdo kohë të ditës për prekje. Shmangni zonën e syve.