Alta Natura Protimmuno Colostrum, 200ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89236/image_1920?unique=68948e9

2,025.00 L 2025.0 ALL 2,250.00 L

1,875.00 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit


  Përshkrimi i produktit

  • Protoimmuno Colostrum nga Alta Natura  është i lidhur me praninë e imunoglobulinave (Ig) dhe citokinave që ndërhyjnë në neutralizimin e toksinave, viruseve dhe baktereve, duke shkaktuar përgjigjen imune.
  • Falë përmbajtjes së saj me Astragalus aktiviteti imunostimulues i saj kryhet përmes mekanizmave të ndryshëm, si rritja e shumimit të qelizave të sistemit imunitar dhe rritja e sintezës së molekulave që rregullojnë përgjigjen imune.
  • Gjithashtu edhe Maitake në përmbajtje, e cila është një kërpudhë me veti imunostimulante e lidhur kryesisht me praninë e beta-glukaneve të afta për të stimuluar aktivitetin e fagociteve, një nënklasë e qelizave të bardha të gjakut, me detyrën e kapjes dhe shkatërrimit të substancave të huaja.

  Përdorimi:

  • Të rriturit: Për efikasitet maksimal, sugjerohet marrja e 20 ml në ditë.
  • Fëmijët (mbi 3 vjeç): Për efikasitet maksimal, sugjerohet marrja e 10 ml në ditë.