Alta Natura Fervis ,20bustina

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/88068/image_1920?unique=68948e9

2,250.00 L 2250.0 ALL 2,500.00 L

2,083.33 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Suplementi me hekur, nga Alta Natura këshillohet të përdoret nga të gjithë personat që kanë nivele të ulëta hekuri në gjakë.
  • Ky suplement përmban bisglicinato hekuri të mikroinkapsuluara.
  • Ky lloj kapsulimi nuk arrin të dëmtoj as paretet e stomakut.
  • Falë përmbajtjes së tij me acid folik,  vitamine B2, vitamine A, dhe vitamine C, e bëjnë këtë suplement të pëlqyeshëm edhe mjaft efektiv.
  • Vitamina C në përmbajtje mundëson përthithjen e hekurit edhe njëkohësisht ndikon pozitivisht në sistemin imunitar.
  • Përmirëson transportin e oksigjenit nga vazat në muskuj
  • Zëvendëson mungesën e hekurit duke rritur performancën fizike dhe mendore
  • I dobishëm ne rastin e debulesave, në lodhjet muskulare, anoreksinë dhe aneminë
  • Veti antioksiduese dhe proenzimatike
  • Përthithje e shpejtë orale
  • Nuk lë njolla në dhëmbë
  • I përshtatshëm për të rritur dhe femra shtatzanë

  Përdorimi:

  1. Këshillohet të merret një bustine në ditë.
  2. Bustina tretet direkt në gojë.
  3. Rekomandohe t ë konsumohet  pas ushqimit , disa minuta më pas.